Źródła unijne: 11 grudnia kolejne wysłuchanie Polski w ramach procedury art. 7 traktatu

11 grudnia odbędzie się w Brukseli kolejne wysłuchanie Polski w ramach procedury art. 7 traktatu – podały PAP źródła unijne. Zdaniem polskich dyplomatów, to korzystna sytuacja, bo Komisja Europejska będzie musiała odnieść się na tym wysłuchaniu do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym.

„Większość krajów członkowskich, tak samo jak Komisja Europejska, chciało wysłuchania, więc 11 grudnia odbędzie się kolejne wysłuchanie” – wskazał unijny dyplomata.

Polscy dyplomaci, z którymi rozmawiała PAP, uważają, że kolejne wysłuchanie to dla Polski korzystna sytuacja.

„Tym razem ta decyzja jest dla nas korzystna. Komisja Europejska formalnie odniesie się do zmiany ustawy o Sądzie Najwyższym, czyli w sprawie swojej skargi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej” – powiedział PAP jeden z polskich dyplomatów.

„Nie będziemy kruszyć kopii w sprawie decyzji. Naszym zdaniem jest korzystna, bo KE będzie musiała odnieść się do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym” – podobną opinię wyraził inny dyplomata. Jak dodał, prezydencja wpisała wysłuchanie do harmonogramu spotkania ministrów ds. unijnych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl