Kto zostanie nowym prezesem TVP?

W środę możemy poznać nazwisko nowego prezesa TVP. Ostatnie przesłuchania kandydatów odbyły się w piątek. Do decydującej fazy przeszło 4 kandydatów.

Wśród kandydatów, którzy walczą o fotel prezesa TVP, jest obecny szef TVP Jacek Kurski, obecna dyrektor Biełsat TV Agnieszka Romaszewska-Guzy, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich Krzysztof Skowroński, a także reżyser i publicysta Bogdan Czajkowski.

– W piątek przeprowadziliśmy przesłuchania 4 kandydatów zakwalifikowanych do 3 etapu. Były to bardzo ciekawe rozmowy. W środę 12 października będziemy ostatecznie rozstrzygać, kto wygra to postępowanie konkursowe na prezesa telewizji poinformowała członek Rady Mediów Narodowych Elżbieta Kruk.

Przed nowym prezesem telewizji stoi wiele wyzwań. Będzie musiał odpowiedzieć na pytanie: na ile podmiot ten ma być komercyjny. Od tego zależy, czy TVP w dalszym ciągu będzie korzystać z badań oglądalności prywatnej firmy, która trzyma w garści rynek reklamowy. Kolejne wyzwanie to poszerzenie oferty w zakresie kanałów internetowych. Modernizacji wymagają także telewizje regionalne – wskazała Elżbieta Kruk.

Jeśli ktoś ma koncepcje, to jest pierwsza sprawa, ale jest też kwestia osobowości. To Rada Mediów Narodowych musi też ocenić czy dany kandydat jest gwarancją na realizację zapowiedzianych reform, zmian i koncepcji telewizji publicznej, którą przedstawiał – zaznaczyła poseł.

Rada Mediów Narodowych nie uwzględniła żadnego z odwołań, jakie złożono w poprzednim etapie. Łącznie w konkursie złożono 23 oferty, do drugiego etapu przeszło 18 kandydatów, czterech z nich dotarło do trzeciego, ostatecznego etapu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl