fot. Adrian Mól

TVP zawiesza program Pospieszalskiego. Program Lisa zostaje

Zamiast programu Tomasza Lisa TVP zdejmuje z anteny program Jana Pospieszalskiego. Powodem ma być naruszenie zasad współpracy z Telewizją Polską.

Wczoraj w głównym wydaniu ,,Wiadomości” Piotr Kraśko przeprosił za atak na córkę Andrzeja Dudy, co miało miejsce w programie Tomasza Lisa, a zaraz po tym przeprosił za treści zamieszczone w programie Jana Pospieszalskiego.

W tym drugim przypadku oświadczył, że dziennikarz wykorzystał audycję do ataku na Bronisława Komorowskiego. A przypomnijmy, że w ostatnim odcinku poruszona została sprawa związków urzędującego prezydenta z WSI. Natomiast na czwartek Jan Pospieszalski zaprosił do programu m.in. Pawła Kukiza.

Poseł Jarosław Sellin, były członek KRRiT, mówi, że ta sytuacja świadczy o mocnym zaangażowaniu TVP w kampanię wyborczą Bronisława Komorowskiego.

– Ten największy skandal w końcówce kampanii wyborczej miał miejsce w programie Tomasza Lisa. W historii polskich kampanii wyborczych nie zdarzało się, żeby atakować kandydata poprzez fałszywe oskarżanie jego dziecka. To powinno natychmiast skutkować zdjęciem z anteny właśnie tego programu, niezależnie od kajania się i przeprosin. Tymczasem okazało się, że nie ten program tylko inny program – Jana Pospieszalskiego, publicysty konserwatywnego  – został zdjęty z anteny. Bronisław Komorowski często pyta publicznie kto, stoi za Andrzejem Dudą, a publicyści mają prawo zapytać, kto stoi za Bronisławem Komorowskim. Czy to nie są przypadkiem ludzie związani z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi? – pyta poseł Jarosław Sellin.

O zakończenie dalszej współpracy TVP z Tomaszem Lisem zaapelowała Solidarność TVP w liście do prezesa publicznej stacji Juliusza Brauna. Związkowcy uznali, że ostatni program Lisa drastycznie naruszył normy etyki dziennikarskiej.

Pismo do prezesa TVP wystosowała też Anna Sobecka, poseł PiS-u i członek Rady Programowej TVP. Domaga się ona zdjęcia z anteny programu ,,Tomasz Lis na żywo”. [zobacz Pismo do Prezesa TVP]

Rozmowa z red. Janem Pospieszalskim

Audio MP3

 

 

 

RIRM/TVTrwam News

drukuj