CBA zatrzymało byłego dyrektora TVP w Olsztynie

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w Białymstoku byłego dyrektora olsztyńskiego oddziału TVP. Śledczy zarzucają mu działania korupcyjne, ale szczegółów nie ujawniają. Wśród zatrzymanych są również olsztyńscy przedsiębiorcy.

Według informacji TVP Info, biznesmen z Olsztyna miał przekupić byłego dyrektora ośrodka. Chciał, aby w telewizji nadawano korzystne dla niego programy.

Zatrzymani trafią do podlaskiego oddziału Prokuratury Krajowej, poinformował Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA;

W wielowątkowym śledztwie prowadzonym przez delegaturę CBA w Białymstoku oraz prokuraturę, badane są wątki korupcyjnego postępowania osób pełniących funkcje publiczne w instytucjach państwowych i samorządowych (…). Agenci CBA z Białegostoku zatrzymali byłego dyrektora TVP oddział terenowy w Olsztynie oraz przedsiębiorcę w Olsztyna. Zatrzymani przez CBA trafią do podlaskiego wydziału Prokuratury Krajowej, gdzie usłyszą zarzuty o charakterze korupcyjnym – poinformował Piotr Kaczorek.

Prowadzone działania to ciąg dalszy wielowątkowego śledztwa dotyczącego korupcji, które nadzoruje białostocki wydział Prokuratury Krajowej. Postępowanie zapoczątkowały m.in. nieprawidłowości w funkcjonowaniu Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

W nim zarzuty postawiono kilku osobom m.in. rektorowi uczelni.

RIRM

drukuj