Będzie nowy zarząd TVP

Dziś poznamy nowy zarząd TVP. Według mediów największe szanse ma obecny prezes Juliusz Braun, wiceprezes Marian Zalewski oraz Jarosław Pachowski i Janusz Daszczyński.

Nowy zarząd będzie musiał się zmierzyć z wieloma poważnymi problemami telewizji publicznej. Jednym z głównych zarzutów stawianych TVP jest jej upolitycznienie. Ostatnio głośno zrobiło się o stacji także za sprawą protestów pracowników, które były odpowiedzią na outsourcing.

Poważnym zagrożeniem dla TVP jest – jak wskazuje poseł Jarosław Sellin – komercjalizacja programu. Były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dodał, że wybór nowych członków zarządu nie będzie raczej zaskoczeniem.

– Nowy zarząd Telewizji Publicznej będzie wyłoniony  w wyniku negocjacji politycznych – nie miejmy co do tego żadnych wątpliwości. Negocjacje prowadzone były między trzema siłami politycznymi – Platformą Obywatelską, Sojuszem Lewicy Demokratycznej i Polskim Stronnictwem Ludowym, bo te trzy siły polityczne mają swoich reprezentantów w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, a więc również w Radzie Nadzorczej. Dzisiaj Rada Nadzorcza ogłosi skład nowego zarządu, ale ten skład będzie musiał być jeszcze zatwierdzany przez KRRiT, a więc właśnie w gronie osób, które są wyłonione przez te trzy środowiska polityczne. Nie będzie tutaj więc żadnej niespodzianki. Prezesem będzie ktoś najsilniej związany z Platforma Obywatelską, a wiceprezesami będą osoby związane z SLD i z PSL – powiedział Jarosław Sellin.

Medioznawcy wskazują, że największy przykład upolitycznienia TVP pokazała podczas kampanii prezydenckiej – faworyzując kandydata Platformy Obywatelskiej Bronisława Komorowskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl