fot. https://www.cba.gov.pl

CBA: Kolejne 2 osoby zatrzymane w związku z procederem związanym z przetargami na najem i sprzedaż nieruchomości w Krakowie

Kolejne dwie osoby zostały zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z korupcyjnym procederem związanym z przetargami na najem i sprzedaż nieruchomości w Krakowie – poinformowało w środę CBA. Jak dodało, status podejrzanych w sprawie ma już 29 osób.

Jak podkreśliło CBA w komunikacie, funkcjonariusze krakowskiej Delegatury CBA w Krakowie prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie postępowanie dotyczące powoływania się na wpływy w administracji samorządowej.

„Badany jest także wątek korupcyjnego procederu pośrednictwa w załatwieniu najmu lub kupna nieruchomości położonych w atrakcyjnych częściach Krakowa. Do zdarzeń dochodziło w latach 2015-2017. W oparciu o zgromadzone w sprawie materiały dowodowe funkcjonariusze CBA zatrzymali w Krakowie i Opolu kolejne dwie osoby pośredniczące w załatwieniu spraw dotyczących wynajmu lokali użytkowych należących do zasobu Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie. Chodzi o lokale znajdujące się w atrakcyjnych lokalizacjach na terenie Krakowa. Obie zatrzymane osoby usłyszą zarzuty korupcyjne w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie” – poinformowało CBA.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl