fot. https://etoll.gov.pl

Przewoźnicy apelują o zawieszenie funkcjonowania systemu e-TOLL

Przewoźnicy drogowi domagają się zawieszenia funkcjonowania systemu e-TOLL, aż osiągnie pełną funkcjonalność. Wystosowali w tej sprawie list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego. Nowy system poboru opłat drogowych ma być dla transportowców obowiązkowy od piątku. Zastąpi dotychczasowy viaTOLL.

Przewoźnicy mogą korzystać z nowego systemu już od czerwca br. Maciej Wroński, prezes Związku Pracodawców Transport i Logistyka, zwraca uwagę, że są bardzo poważne problemy z jego obsługą.

– Jest problem z rejestracją w tym systemie, z przelewaniem środków finansowych na konto oraz dodawaniem pojazdów do konta. To kłopoty, które wynikają z funkcjonalności tego systemu. Ponadto do jego obsługi potrzebne są odpowiednie urządzenia rejestrujące drogę i przesyłające dane do systemu, na podstawie których będą naliczane opłaty. Obecnie na rynku brakuje tych urządzeń. Alternatywne urządzenie, jakim jest smartfon, nie jest w pełni funkcjonalne – mówi prezes Związku Pracodawców Transport i Logistyka.

Przewoźnicy obawiają się też kar za niezarejestrowanie się w systemie. Maciej Wroński ocenia, że jeśli przez błędy systemowe kierowcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności, to takie sprawy trafią do sądów.

Ministerstwo Finansów oświadczyło, że nie ma możliwości przedłużenia działania starego systemu poboru opłat drogowych viaTOLL i jutro zostanie on wyłączony.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl