ZNP i oświatowa „Solidarność” deklarują udział w rozmowach; FZZ czeka na zaproszenie

Związek Nauczycielstwa Polskiego i oświatowa „Solidarność” deklarują, że wezmą udział w niedzielnych rozmowach, które mają odbyć się o godz. 19.00. Branża Nauki, Oświaty i Kultury FZZ Forum Związków Zawodowych podaje, że jeszcze nie otrzymała zaproszenia.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował w sobotę, że strona rządowa zaproponowała centralom związkowym kolejne spotkanie w niedzielę o godz. 19.00.

Rzecznik ZNP Magdalena Kaszulanis powiedziała PAP w sobotę, odnosząc się do tej informacji, że przewodnicząca Rady Dialogu Społecznego Dorota Gardias przekazała związkowi informację na ten temat.

„Pani przewodnicząca będzie dzisiaj wysyłała zaproszenia. Weźmiemy udział w rozmowach, będziemy w tym samym składzie co dotychczas” – dodała.

Także rzecznik Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Olga Zielińska potwierdziła w rozmowie z PAP udział związku w spotkaniu.

Przewodniczący Branży Nauki, Oświaty i Kultury Forum Związków Zawodowych Sławomir Wittkowicz powiedział z kolei PAP, że dotychczas nie otrzymał zaproszenia, więc nie może odpowiedzieć na nie ani pozytywnie, ani negatywnie.

„Nie wiem, czy będzie to samo suche zaproszenie, czy z materiałami” – dodał.

PAP/RIRM

drukuj