fot. PAP/Tytus Żmijewski

Ruszają szczepienia nauczycieli

W przyszłym tygodniu ruszają szczepienia nauczycieli. Zapisy rozpoczną się w poniedziałek, a w piątek odbędzie się pierwsze szczepienie – poinformowali wspólnie minister Michał Dworczyk oraz szef resortu edukacji i nauki, Przemysław Czarnek.

Minister Przemysław Czarnek poinformował, że szczepienia dla nauczycieli ruszą w przyszłym tygodniu.

– Pomimo wcześniejszych zapowiedzi, że szczepienia nauczycieli będą dostępne dopiero w drugim kwartale, możemy zakomunikować, że one dostępne są już w lutym, już w przyszłym tygodniu – powiedział szef resortu edukacji.

Jak zaznaczył Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w poniedziałek rozpoczną się zapisy dwoma kanałami, w tym w wersji elektronicznej.

– To jest dla nauczycieli i opiekunów, pracujących w żłobkach, którzy będą chcieli zaszczepić się teraz przeciw COVID-19 – wyjaśnił minister Michał Dworczyk.

Każdy nauczyciel, który chce się zaszczepić od poniedziałku, może zgłosić się do dyrektora swojej szkoływskazał minister Przemysław Czarnek.

– Dyrektorzy, korzystając z systemu informacji oświatowej, (…) będą mogli w prosty sposób zarejestrować nauczyciela do szczepienia. Następnie nauczyciele otrzymają od dyrektorów komunikat, kiedy i gdzie mają się zgłosić do szczepienia – powiedział szef resortu edukacji i nauki.

– Nauczyciele i opiekuni będą szczepieni w szpitalach węzłowych. Szczegóły będą ustalane między dyrekcjami szkół a przedstawicielami szpitali węzłowych, które będą prowadziły szczepienia. Za tydzień w piątek odbędą się pierwsze szczepienia – poinformował minister Michał Dworczyk.

 

TV Trwam News

drukuj