pixabay.com

Znamy drugie pytanie referendalne. Dotyczy kwestii wieku emerytalnego

Zostało przedstawione drugie pytanie referendalne. Tym razem odnosi się do wieku emerytalnego: czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn?

Poinformowała o tym dziś rano wiceprezes PiS, była premier, Beata Szydło, w nagraniu umieszczonym w mediach społecznościowych.

– Tusk i Platforma mówią wiele o kobietach, a kazali pracować im aż do śmierci, tak samo mężczyznom. Kłamali w tej sprawie. Kolejne pytanie referendalne: czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego w tej chwili 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn? Dla nas głos zwykłych Polaków był i zawsze będzie najważniejszy – podkreśliła Beata Szydło.

W piątek Prawo i Sprawiedliwość rozpoczęło przedstawianie propozycji czterech pytań referendalnych.  Pierwsze z nich ma brzmieć: „czy popierasz wyprzedaż państwowych przedsiębiorstw?”.

Premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do tej kwestii, podkreślił, że kwestia wyprzedaży polskich przedsiębiorstw jest jedną z kluczowych spraw, dlatego tak ważny jest tutaj głos Polaków.

– To jest pytanie w gruncie rzeczy o to, czy wierzymy w to, że kiedy spadają kryzysy, to właśnie aktywa będące w rękach Polski mogą być uruchomione po to, aby wspierać polskich obywateli, czy chcemy – tak jak liberałowie tego oczekują – wyprzedać cały polski majątek, czy chcemy, żeby różne firmy, które mają potężną pozycję na rynku, należały do koncernów niemieckich, francuskich – zaznaczył premier RP.

https://twitter.com/pisorgpl/status/1689864319532486656

Szef rządu dodał, że rząd Zjednoczonej Prawicy nie chce, by powtórzyła się sytuacja, która miała miejsce za rządów PO-PSL. Wtedy to masowo wyprzedawane były spółki Skarbu Państwa, a środki z ich prywatyzacji często szły do kieszeni polityków ówczesnego rządu – wskazał premier Mateusz Morawicki.

Referendum ma się odbyć razem z wyborami parlamentarnymi, wyznaczonymi przez prezydenta Andrzeja Dudę na 15 października.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl