Zmiany na stanowiskach w NFZ

W Narodowym Funduszu Zdrowia doszło do zmian na ważnych stanowiskach. Zdaniem mediów, w najbliższym czasie może dojść do paraliżu prac w funduszu. NFZ z kolei informuje, że nie ma zagrożenia w jego funkcjonowaniu.

Do dymisji podała się prezes NFZ do spraw finansowych Julita Jaśkiewicz. W ostatnich dniach nastąpiła też zmiana na stanowisku dyrektora i zastępcy dyrektora departamentu informatyki centrali NFZ.

Zaskoczenia tymi dymisjami nie ukrywa poseł PiS Dariusz Piontkowski z sejmowej Komisji Zdrowia.

– Najbardziej zaskakujące są dymisje dyrektorów departamentu informatyki, bo kilka tygodni temu na komisji rozmawialiśmy i podobno wszystko szło w dobrym kierunku. Teraz okazuje się, że ci dyrektorzy są niedobrzy i zostali zdymisjonowani. Jeżeli wierzyć informacjom prasowym, ci dyrektorzy próbowali oszczędzić Narodowemu Funduszowi Zdrowia poważnych wydatków, niepotrzebnych na dodatkowy sprzęt informatyczny. Sprawa wymaga dodatkowego wyjaśnienia. Zaskakująca jest również dymisja wiceszefowej NFZ-u, która odpowiada za finansowanie kontraktów. Być może ma to jakiś związek z in vitro. Dziś trzeba jednak pamiętać o tym, że program in vitro jest na razie finansowany z budżetu, chociaż my, jako Prawo i Sprawiedliwość uważamy, że jest to niezgodne z prawem – podkreślił poseł Dariusz Piontkowski.

PiS zapowiada, że będzie się domagać wyjaśnień na ten temat podczas posiedzenia Komisji Zdrowia.

Wcześniej jedna z rozgłośni radiowych podała, że z centrali Narodowego Funduszu Zdrowia odchodzą wszyscy wiceprezesi oraz kilku ważnych dyrektorów departamentów. NFZ podkreśla, że nie ma „fali odejść”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl