Zjazd Krajowej Adwokatury w Krakowie

W Krakowie z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy trwa XII Krajowy Zjazd Adwokatury. W trakcie uroczystości wystąpienie prezydenta.

Podczas zjazdu delegaci wybiorą nowe władze samorządu. Będą także dyskutować na temat problemów nurtujących środowisko adwokackie i głównych kierunków działań na najbliższe lata.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki w rozmowie z naszą redakcją zaznaczył, że po reformie przygotowanej przez ministra Zbigniewa Ziobrę w prokuraturze zaszły zmiany na lepsze.

– Po zmianie ustrojowej ruszyła prokuratura, tzn. wiele postępowań, które do tej pory były umarzane w prosty sposób – np. jeśli chodzi o reprywatyzację ponad stu postępowań, które wcześniej były umarzane. Bardzo radykalny i dynamiczny kierunek walki z twardą przestępczością i korupcją, którą przygotował Zbigniew Ziobro. Zaowocowało to tym, że pierwszy raz zaufanie do prokuratury zaczęło rosnąć. To są wyzwania, które przed nami stoją – aby nowa ustawa o prokuraturze, która weszła w życie kilka miesięcy temu z naszej inicjatywy – powodowała w praktyce, że prokuratura będzie wywiązywała się ze swoich zadań i obowiązków – będzie ścigała przestępczość – zaznaczył Patryk Jaki.

W XII Krajowym Zjeździe Adwokatury udział weźmie 327 delegatów reprezentujących 25-tysięczne środowisko z 24 izb adwokackich w Polsce.

W obradach będą uczestniczyć także zaproszeni goście reprezentujący inne środowiska prawnicze, władze państwowe i samorządowe oraz goście zagraniczni.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl