fot. Maciej Biedrzycki/KPRP

[TYLKO U NAS] G. Ignaczak-Bandych o podpisaniu przez prezydenta ustawy podatkowej: To realizacja deklaracji wyborczych  

Ustawy podatkowe podpisane przez prezydenta są realizacją jego deklaracji wyborczych – podkreśliła Grażyna Ignaczak-Bandychszef Kancelarii Prezydenta RP, w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja. Jak dodała, kwota wolna od podatku jest wyższa niż deklarował prezydent. To jest też kwestia wyrównania szans, bo do tej pory nieproporcjonalne było opodatkowanie osób lepiej zarabiających w stosunku do tych zarabiających mniej – wskazała.  

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianach podatkowych przewidzianych w Polskim Ładzie.

To są przede wszystkim dwie ustawy. Pierwsza ustawa, która dotyczy zmian podatkowych, zapowiedzianych, przewidzianych i już zrealizowanych w Polskim Ładzie. Druga ustawa dotyczy gwarantowanego kredytu mieszkaniowego – mówiła Grażyna Ignaczak-Bandych.

Jak zaznaczyła szefowa Kancelarii Prezydenta RP, te ustawy są realizacją deklaracji wyborczych Andrzeja Dudy.

Kwota wolna od podatku  jest wyższa niż deklarował prezydent.  To jest też kwestia wyrównania szans, bo do tej pory nieproporcjonalne było opodatkowanie osób lepiej zarabiających w stosunku do tych zarabiających mniej. Te rozwiązania powodują, że do 30 tys. została podniesiona kwota wolna od podatku (…) To są działania, które mają poprawić los polskich rodzin, zabezpieczyć kwestie mieszkaniowe i szanse na własne mieszkanie dla Polaków – wskazała.

Rozwiązania podpisane przez prezydenta są korzystne dla większości Polaków – zaznaczyła gość Radia Maryja.

Z wyliczeń Ministerstwa Finansów wynika, że na zmianach zyska 90 proc. emerytów i rencistów, 2/3 z nich nie zapłaci podatku. To są realne pieniądze, które zostaną w portfelach Polaków i to jest realna pomoc, jeśli chodzi o kwestie mieszkaniowe, które pomogą Polakom kupić swoje cztery kąty. Wydaje się, że te rozwiązania będą spełniać marzenia o własnym mieszkaniu, ale jednocześnie cały ten system powinien być tak zbudowany, żeby także stymulował rozwój gospodarki – dodała.

Ponad 8 mln emerytów skorzysta z ustawy podatkowej.

– Dokładnie tak to jest pomyślane, by tym, którym żyje się najtrudniej, żeby im te rozwiązania pozwoliły trochę lepiej żyć. To na pewno nie są rozwiązania, które umożliwią życie takie, jakie każdy chciałby wieść, ale umożliwią one godniejsze życie,  zapewnienie tych absolutnie podstawowych potrzeb, dlatego że emeryci i renciści w przeważającej większości otrzymują dosyć niskie uposażenia rentowo-emerytalne i bardzo dobrze, że dodatkowe pieniądze będą w ich portfelach. Dobrze, że państwo polskie myśli przede wszystkim o tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia – zwróciła uwagę szef Kancelarii Prezydenta RP.

Całą rozmowę z Grażyną Ignaczak-Bandych można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl