Z. Ziobro zapowiedział nowe śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej

Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział wszczęcie nowego śledztwa ws. śmierci Jolanty Brzeskiej, która walczyła z czyścicielami kamienic.

„Zrobimy wszystko co jest możliwe, aby ta sprawa została wnikliwie wyjaśniona. To jest naszym obowiązkiem” – powiedział minister Zbigniew Ziobro.

Kiedy pani Jolanta Brzeska zginęła okrutną śmiercią, jej przyjaciele i pracownicy Stowarzyszenia zorganizowali manifestację, w trakcie której na sztandarach umieszczali bardzo emocjonalne, ale jakże prawdziwe i oddające to co czują hasła pytające: „czy wszystkich nas spalicie?”, „kiedy następny?”. To postępowanie jest po to, aby nie było następnych, aby ci którzy dopuścili się tej zbrodni, teraz czuli na sobie oddech wymiaru sprawiedliwości i rzetelne śledztwo, które będzie w tej sprawie, czynności procesowe i operacyjne, które będą w tej sprawie podejmowane – zaznaczył Zbigniew Ziobro.

Minister poinformował także o wszczęciu śledztwa ws. „rażących braków i zaniechań” prokuratorów prowadzących wcześniej postępowanie w tej sprawie. Zaznaczył przy tym, że wiele dowodów zostało utraconych bezpowrotnie.

Spalone ciało działaczki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów znaleziono w marcu 2011 r. na terenie Parku Kultury w Powsinie na południowych obrzeżach stolicy.

Śledztwo formalnie dotyczyło nieumyślnego spowodowania śmierci, ale prokuratura badała kilka możliwych wersji, w tym samobójstwa i zabójstwa.

W 2013 r. z powodu niewykrycia sprawców śledztwo zostało umorzone.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl