[TYLKO U NAS] Z. Ziobro: KE nie przeszkadzał fakt, że w Polsce ludzie wyrzucani są na bruk, a ich obrońca został zamordowany

Urzędnikom Komisji Europejskiej nie przeszkadzał fakt, że w Polsce ludzie są masowo wyrzucani na bruk, że oszuści przejmują kamienice. Co więcej, że dochodzi do zamordowania – jak wszystkie dowody wskazują – Jolanty Brzeskiej – powiedział w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie TV Trwam minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Prokurator Generalny odniósł się również do funkcjonowania sejmowych komisji śledczych.

Komisje śledcze, które do tego pory działały w Sejmie, pokazywały różnego rodzaju patologie, ale nie miały żadnych narzędzi, aby pociągać później do odpowiedzialności czy wywoływać określone efekty związane z ustaleniami – powiedział Zbigniew Ziobro.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki postanowił skonstruować komisję nieco inaczej niż pozostałe. Dał on komisji, którą kieruje, realne narzędzia władzy. To nie jest tylko prawo do przesłuchiwania świadków, zdobywania dokumentów, ale wyciągania wniosków na mocy decyzji administracyjnych poprzez odbieranie oszustom kamienic, które w nieuczciwy sposób przejęli. Na skutek działania komisji weryfikacyjnej ds. warszawskiej reprywatyzacji już kilkanaście nieruchomości, wartych łącznie setki milionów złotych, zostało odebranych oszustom i odzyskanych na rzecz Skarbu Państwa – zaznaczył gość „Rozmów niedokończonych”.

Prokuratura działa w innym obszarze prawa niż sejmowe komisje – dodał.

Prokuratura nie ma władzy administracyjnej, by zmieniać decyzje reprywatyzacyjne, jakie zostały podjęte przez urzędników Hanny Gronkiewicz-Waltz czy w jej imieniu. Prokuratura ma za zadanie zatrzymać sprawców tych przestępstw i wsadzać ich do więzienia. W tej sprawie aresztowanych zostało już kilkanaście osób, w tym bardzo wpływowi biznesmeni, adwokaci, wysocy urzędnicy warszawscy. Blisko 600 nieruchomości jest objętych obecnie śledztwem. Te działania nie tylko doprowadziły do zatrzymań, ale umożliwiły również zatrzymanie tego procederu przestępczego. To jest wielka nadzieja dla tysięcy ludzi, którzy bali się, że zostaną wyrzuceni z budynków przez czyścicieli kamienic– wskazał Prokurator Generalny.

Przez całe lata rządów Platformy Obywatelskiej była ta sama prokuratura i robiła dokładnie co innego niż my dzisiaj. Wszystkie sprawy były wcześniej umarzane albo odmawiano ich prowadzenia – powiedział Zbigniew Ziobro.

Przez lata rządów PO prokuratura była rozdzielona od rządu, czyli minister sprawiedliwości nie był Prokuratorem Generalnym. Dzięki temu PO umywało ręce. Dla nich dobra prokuratura to była taka, która była rzekomo nieupolityczniona, a pod parasolem PO pozwoliła na rozkradanie kamienic i brutalne wyrzucanie ludzi na bruk. To często były osoby starsze, schorowane. Kilka z nich nie przeżyło tego. Niektórzy trafiali dosłownie pod most, bo nie było dla nich miejsca. Jest też przypadek Jolanty Brzeskiej, która została – jak wszystkie dowody wskazują – brutalnie zamordowana. Jolanta Brzeska stała na czele stowarzyszenia sprzeciwiającego się brutalnej reprywatyzacji. To się działo w centrum Europy, w państwie Unii Europejskiej, pod okiem premiera Donalda Tuska, rządu PO i prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz – podkreślił minister sprawiedliwości.

Dziwi też bierność Komisji Europejskiej – dodał.

Urzędnikom Komisji Europejskiej, z Fransem Timmermansem na czele, nie przeszkadzał fakt, że ludzie są masowo wyrzucani na bruk, że oszuści przejmują w Polsce kamienice. Co więcej, że dochodzi do morderstwa – spalenia kobiety, która stała na czele ruchu lokatorów sprzeciwiającym się tym procederom. Czasami słyszymy, że mafia włoska likwiduje świadków. Nawet we Włoszech, gdzie jest korupcja, gdzie mafia działa, takie historie są na pierwszych stronach gazet i budzą sensacje, a tu kobieta została zamordowana i sprawa została zamieciona pod dywan – zaznaczył Zbigniew Ziobro.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl