Z. Ziobro w TV Trwam: Debata o Polsce obnażyła wielką hipokryzję PE

Debata o Polsce obnażyła wielką hipokryzję Parlamentu Europejskiego – powiedział minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro we wczorajszym programie Polski Punkt Widzenia w TV Trwam.

Unijni politycy wolą atakować Polskę i zajmować się kornikiem drukarzem, niż prawami człowieka w Turcji – ocenił minister.

W  Parlamencie Europejskim  przedstawiono całe spektrum zarzutów lewicowo–liberalnej Europy wymierzone w Polskę, która trzyma się chrześcijańskich wartości – mówił Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

– Polskie rządy, które odwołują się  do wartości chrześcijańskiej, do wartości konserwatywnych nie są akceptowane na całej linii przez establishment  (śmietankę europejską). Szuka się pretekstu, by atakować i  ta odsłona została otwarta. Pokazano, tak naprawdę, przy tej okazji hipokryzję Unii Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, który zajmuje się kornikiem drukarzem. Natomiast nie zajmuje się Unia Europejska np. sytuacją praw człowieka w Turcji, mimo, że to właśnie w Turcji są setki aresztowanych sędziów, sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Ale to właśnie jest niewygodne politycznie, bo Turcja robi biznes z głównymi graczami Unii Europejskiej, w tym z panią kanclerz Merkel, w kontekście uchodźców, więc na tapetę i do „grillowania” bierze się Polskę albo Węgry – oznajmił minister sprawiedliwości.   

Parlament Europejski przyjął dziś rezolucje ws. Polski. Największe frakcje w PE w dokumencie wyraziły zaniepokojenie przeciągającym się kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. [czytaj więcej]

Z kolei Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy w  swojej rezolucji wskazują, że kryzys wokół Trybunału trwa od rządów koalicji PO-PSL.

RIRM

drukuj