fot. twitter.com/MinKlimatu

Zielony komunizm

W ostatnim dniach pojawiało się wiele niepokojących zmian, jakie próbuje się przeforsować pod płaszczykiem ochrony klimatu. Wiele z nich to poważne zagrożenie dla naszej gospodarki, ale też wolności osobistych.

Parlament Europejski przegłosował zakaz rejestrowania i sprzedaży nowych samochodów spalinowych w Unii Europejskiej od 2035 roku. Motoryzacyjna rewolucja to jeden z elementów polityki klimatycznej UE.

– Jeśli stawiany na gospodarkę opartą na obiegu zamkniętym, to przede wszystkim powinna ona mieć racjonalne podstawy, a idea samochodów elektrycznych absolutnie w ten zamysł się nie wpisuje – podkreślała Jadwiga Wiśniewska, europoseł PiS.

W obliczu zmian klimatu zielona transformacja jest potrzebna, jednakże ta w wydaniu UE będzie prowadzić do stopniowego spadku zamożności społeczeństw.

– Patrząc na ceny prądu oraz to, w jakim kierunku idzie obciążanie gospodarstw domowych, będziemy mieli do czynienia z sytuacją, gdzie samochód może stać się ekskluzywnym towarem – wskazał dr Artur Bartoszewicz, ekonomista.

Choć decyzja Parlamentu Europejskiego nie jest wiążąca, to pokazuje ona, jaką drogą chce podążać Unia Europejska. Z kolei to może oznaczać kryzys w sektorze paliwowym i usługowym, powodując masowe bezrobocie. Na zmiany czeka niemiecki przemysł samochodowy, który już od dłuższego czasu jest przygotowany na elektromobilność.

– Wejście w pusty sektor po wyeliminowaniu samochodów spalinowych, co oczywiście będzie utrzymaniem niemieckiej dominacji gospodarczej – mówił prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista, prezes Instytutu Myśli Schumana.

Polska chce przejść transformację energetyczną przy użyciu atomu. Obecnie planuje się budowę trzech elektrowni atomowych. Chęć bycia niezależnym energetycznie poprzez atom nie podoba się zachodniej opinii publicznej oraz aktywistom ekologicznym, m.in. z  Greenpeace Polska.

– Szybsze rozwiązania dla Polski w tym momencie to przede wszystkim wiatr na lądzie – powiedział Paweł Szypulski, dyrektor programowy Greenpeace Polska.

Eksperci podkreślają, że elektrownie wiatrowe są nieregularne i niekontrolowalne, przez co nie mogą być alternatywą dla atomu, a jedynie uzupełniającym źródłem energii. Zachód proponuje nam takie źródła odnawialne, które leżą w ich interesie.

– My dzisiaj transferujemy technologie w dużej części z gospodarki niemieckiej, francuskiej, holenderskiej, brytyjskiej, a oni sprzedają nam to wszystko, co u nich staje się już nieopłacalne. W taki trend, cykl wchodzimy – oznajmił dr Artur Bartoszewicz.

Swoją wizję zielonej transformacji i zero emisyjności ma też sto największych miast na świecie, w tym Warszawa. Nasza stolica należy do formatu C40. Grupa zaleca mieszkańcom miast radykalne ograniczenie spożycia mięsa, nabiału, zakupu ubrań i przemieszczania się.

– Razem z C40 z organizacją, którą jest najbardziej ambitna, jeśli chodzi o walkę z ociepleniem klimatu, mamy dokładny plan, jak do tego dojść. Jak będziemy rządzić, to będzie szybciej – rzekł Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, wiceprzewodniczący PO.

Polityk PO nie pamięta już swoich deklaracji, a tym, którzy mówią o zagrożeniach i absurdach ideologicznych postulatów, zarzuca manipulację. Koncepcja grupy C40 budzi skrajne emocje.

– Rafał Trzaskowski ujawnił chyba zręby, zarysy programu PO, które są tak skrzętnie skrywane przed Polakami i to będzie można za chwilę nazwać programem Korea Północna plus – zauważył Krzysztof Sobolewski; sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości.

Zmiany w pełni popiera europoseł Sylwia Spurek. Liberalno-lewicowa polityk nawołuje do całkowitej likwidacji hodowli zwierząt.

„Populiści przypuścili histeryczny atak, a opozycja nie ma odwagi przyznać, że bez tych działań nie zatrzymamy katastrofy klimatycznej. Jednym z koniecznych warunków jest 100 proc. weganizacja i odesłanie sektora hodowlanego do historii” – napisała na Twitterze Sylwia Spurek, poseł do Parlamentu

Forsowanie tego typu pomysłów oznacza zamykanie wielu sektorów gospodarki, m.in. transportu, przetwórstwa czy rolnictwa.

– Będzie prowadziło to do głodu, ubóstwa. Będzie to prowadziło do wzrostu cen, będzie to powodowało pustki w sklepach, jakie widzieliśmy za komunizmu – podsumował prof. Zbigniew Krysiak.

Grupa C40 i Open Society George’a Sorosa uruchomiły pilotażowy program o nazwie Europejski Globalny Zielony Nowy Ład. W pilotażu weźmie udział Warszawa.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl