fot. PAP/EPA

Zespół z polskim prokuratorem udaje się do Rimini

Zespół z udziałem polskiego prokuratora udaje się dziś do włoskiego Rimini, gdzie doszło do napaści na parę polskich turystów. Polecenie w tej sprawie wydał minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

W nocy z piątku na sobotę czterech napastników zgwałciło na plaży 26-letnią Polkę i dotkliwie pobiło jej partnera [czytaj więcej]. Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Wiceszef resortu sprawiedliwości Patryk Jaki w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja zaznaczył, że liczy na to, iż sprawcy jak najszybciej zostaną ukarani.

– Polski rząd wszczął swoje śledztwo i jest stroną podmiotową w tym postępowaniu. Uważamy, że nie jest to tylko sprawa włoska, ale przede wszystkim polska. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby tych sprawców złapać i osądzić, najlepiej w Polsce. Polski rząd wysłał tam zespół prokuratorów, którzy razem z policją będą pracowali przy tym śledztwie zarówno nad analizą kryminologiczną, jak i nad poszukiwaniem sprawców. Mam nadzieję, że jak najszybciej trafią pod wymiar sprawiedliwości i spotka ich bardzo surowa kara – powiedział Patryk Jaki.

Włoskie media podały wczoraj, że policja jest coraz bliżej ustalenia tożsamości sprawców napadu na parę polskich turystów. Według tych informacji śledczy mają nazwiska podejrzanych z kręgu pospolitych przestępców, żyjących z handlu narkotykami i kradzieży.

Nieoficjalnie wiadomo, że poszukiwani są czterej nielegalni imigranci z północnej Afryki w wieku około 30 lat.

RIRM

drukuj