Zawiadomienie o sytuacji w GDDKiA

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zawiadomiło ABW o sytuacji w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Z informacji jednej ze stacji radiowych wynika, że ma ono związek z postępowaniem sprawdzającym dotyczącym „nieetycznych zachowań szefowej generalnej dyrekcji”.

W czwartek premier Ewa Kopacz odwołała Ewę Tomala-Borucka z funkcji pełniącej obowiązki Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Poseł Andrzej Adamczyk, wiceszef sejmowej komisji infrastruktury mówi, że sytuacja budzi wiele wątpliwości.

– Pod jej kierownictwem sprawy nabierały tempa. Wysystematyzowały się relacje miedzy wykonawcami, a to przecież jest niezmiernie ważne. Oczywiście były różnice zdań, ale ocenialiśmy jej wysiłki pozytywnie. Najpierw mówi się o tym, że odwołano panią dyrektor z uwagi na dobro instytucji generalnej dyrekcji, ale zawiadomienie do ABW jej nie dotyczy lecz innej sprawy. Coraz bardziej wygląda to tak, jakby usunięto przeszkody do powołania kogoś o niższych kompetencjach – powiedział poseł Andrzej Adamczyk.

Jeden z portali wskazuje, że zwolnienie może być karą za wpadkę prezydenta Bronisława Komorowskiego, który w Inowrocławiu zorganizował konferencję na terenie fikcyjnej budowy.

Ewa Tomala-Borucka pełniła obowiązki Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad od lutego 2014 roku. Od 1 kwietnia tego roku toczy się postępowanie konkursowe wyboru nowego szefa.

RIRM

drukuj