„Zapal znicz bohaterowi” – akcja IPN na Podkarpaciu

„Zapal znicz bohaterowi” to rozpoczynająca się dziś na Podkarpaciu akcja Instytutu Pamięci Narodowej. W kilku miastach województwa młodzież ze Związku Strzeleckiego „Strzelec” oraz Związku Harcerstwa Polskiego będzie przypominać mieszkańcom o polskich bohaterach.

Podczas akcji harcerze i strzelcy będą rozdawać znicze, a także ulotki z informacjami na temat wydarzeń, które miały miejsce przed stu laty na Podkarpaciu – informuje Katarzyna Gajda-Bator z oddziału IPN w Rzeszowie.

– Ma ona na celu zwrócić uwagę mieszkańców kilku miast na Podkarpaciu. Chodzi tutaj o Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Nisko i Strzyżów, żeby w tym okresie świętowania zwrócić uwagę na sąsiednie groby; czy w pobliżu nie znajduje się jakiś cmentarz wojskowy albo grób legionisty, który do tej pory nie był upamiętniony – wyjaśniła Katarzyna Gajda-Bator.

Akcja wpisuje się w uroczyste świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Potrwa ona do 11 listopada.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl