(fot.PAP)

Zapadnie wyrok ws. portalu Antykomor.pl

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim ma dziś ogłosić wyrok w procesie twórcy portalu Antykomor.pl Roberta Frycza. Jest on oskarżony m.in. o znieważenie prezydenta, wcześniej marszałka Sejmu, Bronisława Komorowskiego oraz fałszowanie dokumentów i posługiwanie się nimi.

Prokurator domaga się dla Frycza (wyraził zgodę na podawanie nazwiska) kary roku i ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Obrona chce uniewinnienia i zapowiada, że w przypadku skazania będzie odwoływać się od wyroku. Proces, toczący się za zamkniętymi drzwiami, zakończył się już po dwóch rozprawach. Sąd odrzucił wniosek obrony o przesłuchanie prezydenta.

Na stronie Antykomor.pl gromadzone były materiały o prezydencie Bronisławie Komorowskim, a także m.in. gry polegające na strzelaniu do jego wizerunku i ośmieszające komentarze. W maju ub. roku do mieszkania autora strony weszli funkcjonariusze ABW i zabezpieczyli jego laptop oraz nośniki danych. Zleciła to prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie znieważenia głowy państwa. Akcja ABW przeciw autorowi strony – zdaniem wielu komentatorów – była zamachem na wolność słowa.

PAP

drukuj