„Zamówione” dziecko może zostać zabite?

Amerykanin wynajął surogatkę do urodzenia dziecka metodą in vitro. Teraz domaga się od kobiety, aby zabiła jedno z trojga dzieci. O sprawie poinformowała Fundacja Human Life International Europa.

Mężczyzna podpisał z kobietą umowę, która dotyczyła jednego dziecka. Surogatka spodziewa się jednak trójki dzieci, natomiast mężczyzna zgadza się na urodzenie co najwyżej dwojga z nich. Żąda zabicia trzeciego i grozi kobiecie procesem.

47-letnia surogatka nie chce dokonać tzw. aborcji. Podkreśla, że jest związana z nienarodzonymi jeszcze dziećmi.

Ewa Kowalewska, dyrektor Human Life International Europa, wskazuje, że to sytuacja, w której dziecko jest traktowane przedmiotowo.

– Współczesny liberalny świat w ten właśnie sposób patrzy na dziecko. Chcę mieć dziecko – to kupię sobie, nie chcę – usunę je bez mówienia prawdy, że jest to zabójstwo. Mamy jeszcze jeden aspekt. Co to znaczy, że mężczyzna zamówił dziecko? Dlaczego nie małżeństwo bezpłodne? Kim jest ten mężczyzna? Czy on żyje z drugim mężczyzną i dlatego nie chce tego powiedzieć głośno? Istnieje wiele pytań, na które w zasadzie nie ma odpowiedzi – podkreśla Ewa Kowalewska.

Kobieta jest obecnie w 17. tygodniu ciąży. Nie może zatrzymać dzieci, ponieważ ma już kilkoro własnych.

RIRM

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl