Ryszard Kaczorowski fot. PAP

Zamieniono ciało prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego !!!

Ciała Ryszarda Kaczorowskiego, ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie, oraz drugiej z ofiar katastrofy smoleńskiej zostały zamienione – poinformowała nieoficjalnie jedna ze stacji radiowych.

Do ekshumacji doszło kilka dni temu. Ciała ofiar katastrofy smoleńskiej zostały poddane badaniom w krakowskim Zakładzie Medycyny Sądowej.

Wcześniej prokuratura ekshumowała ciała śp. Anny Walentynowicz i Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej, testy wykazały, że ciała zostały zamienione.

Prokuratura zapowiedziała wówczas, że do końca roku przeprowadzone mają  zostać jeszcze cztery kolejne ekshumacjieciał ofiar katastrofy.

Mec. Małgorzata Wassermann, córka śp. Zbigniewa Wassermanna mówi, że to co się dzieje w ostatnim czasie wokół wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej to przełom.

Ważne jest to, że zaczynają się jakieś działania w tej sprawie. Ważne jest, że  to wszystko ujrzało światło dzienne, że rodziny mają szanse przychodzić na grób swoich bliskich. Z kolei postępowanie karne, ma szansę być bogatsze o rzeczywiste ustalenia. Myślę, że to co dzieje się w ostatnich dniach jest przełomem. Mam tu na myśli również poniedziałkową konferencję, która przez media wiodące z wyjątkiem TV Trwam i Radia Maryja została niezauważona – mówi mec. Małgorzata Wassermann

Cała ta sytuacja świadczy o tym, że w Rosji z ciałami ofiar obchodzono się po barbarzyńsku – mówi poseł Jacek Świat, mąż śp. poseł Aleksandry Natalii – Świat.

– Po raz kolejny potwierdza się, że w Rosji panowało barbarzyństwo. Potwierdzają to ostatnie informacje, że z ciałami naszych bliskich, wspaniałych Polaków, obchodzono się po barbarzyńsku. Wpisuje się to w zamianę ciał Anny Walentynowicz i Teresy Walewskiej- Przyjałkowskiej oraz tej informacji, że ciało śp. Anny Walentynowicz zostało po prostu zbezczeszczone. Takich sytuacji było bardzo dużo. Stało się to czego można było się spodziewać- doszło do zamiany ciał śp. Prezydenta Kaczorowskiego i śp. Tadeusza Lutoborskiego. Jeżeli prokuratura wystąpiła z wnioskiem o ekshumacje to musiała mieć do tego bardzo mocne podstawy – mówi poseł Jacek Świat.

Piotr Walentynowicz, wnuk śp. Anny Walentynowicz, której ciało zamieniono z ciałem Teresy Walewskiej -Przyjałkowskiej mówi, że kolejne pomyłki potwierdzają chaos i bałagan w prowadzonych przez Rosjan procedurach.

– Mnie osobiście ciekawi, kogo tym razem oskarżą o to, że pomylono ciała. Jest wiele błędów, jest wiele rzeczy do wyjaśnienia i jest to skutek tego, że sprawę przekazano Rosjanom, którym jest wszystko jedno. To nie byli przywódcy ich narodu. To byli, można wręcz powiedzieć ludzie, którzy działali przeciwko nim. Mało sensowne było działanie rządu w tej kwestii, aby wszystko pozostawić w ich rękach. Teraz mamy tego skutki – mówi Piotr Walentynowicz

 

Wypowiedź Małgorzaty Wassermann:

Audio MP3
Pobierz

 

Wypowiedź pos. Jacka Świata

Audio MP3
Pobierz

 

Wypowiedź Piotra Walentynowicza

Audio MP3
Pobierz

RIRM

drukuj