Odsłonięcie pomnika katyńsko-smoleńskiego w Bielsku Podlaskim

Dziś odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika katyńskosmoleńskiego w Bielsku Podlaskim. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.00 koncertem Jana Pietrzaka i Piotra Wróblewskiego.

Zgromadzeni w łączności z Ojcem Św. Franciszkiem odmówią modlitwę Anioł Pański, po niej sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Antoniego Pacyfika Dydycza. Po Eucharystii nastąpi uroczyste odsłonięcie i poświęcenie pomnika.

Podziękowanie w imieniu rodzin smoleńskich wygłosi Ewa Błasik wdowa po gen. Andrzeju Błasiku, dowódcy Sił Powietrznych RP.  Na zakończenie poseł Jarosław Zieliński odczyta list w imieniu Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Poseł przypomina jak ważna jest pamięć o tych wydarzeniach.

Pomnik jest poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej i ofiarom Katynia, a więc sięga w stronę martyrologii wschodu; w sposób symboliczny przywołuje te dwa wydarzenia. Chcemy pamiętać o ofiarach, o ich cierpieniu na wschodzie. Do tej pamięci jesteśmy zobowiązani moralnie. Ten pomnik będzie przypominał o takich wydarzeniach – akcentował poseł Jarosław Zieliński.  

Transmisję z Mszy św. przeprowadzi TV Trwam.

RIRM

drukuj