Zamach bombowy w Syrii – nie żyje 19 osób

Co najmniej 19 osób zginęło, a cztery zostały ranne w czwartek w zamachu bombowym na autobus w środkowej Syrii – poinformowały lokalne władze. Ładunek wybuchowy podłożono przy drodze. 

Do zdarzenia doszło w pobliżu wioski Dżburin w prowincji Hims. Na razie nie wiadomo, dlaczego pojazd był celem ataku. Dżburin zamieszkana jest głównie przez alawitów – bliski szyizmowi odłam islamu, którego wyznawcą jest prezydent Syrii Baszar el-Asad. Poza nimi mieszkają tam chrześcijanie i sunnici. Sami alawici często są celem ataków rebeliantów, którzy utożsamiają ich z rządami Asada. Natomiast w oddziałach antyrządowych walczą głównie sunnici, którzy są wrogo nastawieni do wszelkich odłamów islamu odbiegających od ich doktryny. 

To kolejny zamach bombowy w Syrii w tym tygodniu. We wtorek samochód pułapka wybuchł po syryjskiej stronie prowadzącego do Turcji przejścia granicznego Bab al-Hawa; kilkanaście osób zostało rannych. W wyniku konfliktu w Syrii trwającego od marca 2011 roku zginęło ponad 100 tysięcy osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl