fot. PAP/Jerzy Ochoński

Zakopane: Msza św. w intencji inicjatywy „Różaniec bez Granic”

W sanktuarium Matki Bożej na Krzeptówkach w Zakopanem sprawowana była dziś Msza św. w intencji inicjatywy „Różaniec bez Granic”. Na Eucharystii zgromadzili się pomysłodawcy oraz organizatorzy inicjatywy.

Wydarzenie to będzie miało miejsce 7 października. Jego uczestnicy stojąc wzdłuż granic Polski odmówią cztery części różańca w intencji Polski i całego świata.

Chodzi o to, żeby odpowiedzieć na wezwanie Matki Bożej, abyśmy odmawiali różaniec – tłumaczy Maciej Bodasiński, jeden z organizatorów wydarzenia.

– 140 lat temu Matka Boża w Gietrzwałdzie po polsku powiedziała do Polaków, abyśmy codziennie odmawiali różaniec. Jest to bardzo mocne wezwanie do nas, na które chcemy odpowiedzieć w taki sposób, aby zaprosić Polaków do udania się na granice kraju, by stanęli tam wzdłuż granic i modlili się różańcem. Będziemy modlili się razem 7 października, w święto Matki Bożej, za Polskę i cały świat – zaznacza Maciej Bodasiński.

„Różaniec bez granic” wyrasta z Wielkiej Pokuty, modlitwy zorganizowanej przez stowarzyszenie Solo Dios Basta. Odbyła się ona 15 października 2016 r. na Jasnej Górze. Inicjatywa zgromadziła około 100 tys. wiernych.

Akcję „Różaniec bez granic” zaakceptowała Konferencja Episkopatu Polski. Data przeprowadzenia akcji nie jest przypadkowa – 7 października obchodzone jest święto Matki Bożej Różańcowej oraz 100. rocznica zakończenia objawień w Fatimie.

RIRM

drukuj