„Triduum różańcowe” w Kaliszu

Modlitwa w intencji Ojca Świętego, księży biskupów, kapłanów oraz osób życia konsekrowanego popłynie do Boga z sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. „Triduum Różańcowe” Wspólnot Nieustającego Różańca, odbędzie się w dniach od 14 do 16 marca 2014 r.

Tegoroczne Triduum odbędzie się pod hasłem: „Święty Józefie, „(…), przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności”.  Zaproszenie do uczestnictwa skierowane jest do wszystkich tych, którym losy naszej Ojczyzny i Kościoła nie są obojętne.

– Ponagla nas apel papieża Franciszka, który nieustanie prosił o modlitwę za kapłanów i biskupów, którzy potrzebują naszej modlitw i pomocy. Dlatego chciałabym też, abyśmy umieli się tak, jak prosił nas wcześniej Benedykt XVI, łączyć z naszymi kapłanami w komunii duchowej, otoczyć miłością i modlitwą o uświęcenie duchowieństwa, o nieustanną modlitwę – wyjaśnia Urszula Strynowicz, krajowa animatorka Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego.

Triduum rozpocznie modlitwa różańcowa o godzinie 19.20, po której zgromadzeni wierni wezmą udział we Mszy św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem JE ks. bp. Edwarda Janiaka.  W sobotę o godz. 13.30 planowane jest spotkanie informacyjne wszystkich przedstawicieli Wspólnot Żywego Różańca Diecezji Kaliskiej. O godz. 24.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojca Świętego, biskupów i kapłanów, o uświęcenie duchowieństwa, o liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego oraz wszystkich zebrań plenarnych Konferencji Episkopatu Polski. Po Eucharystii nastąpi całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wierni będą mieli możliwość uczestnictwa w modlitwie różańcowej, a także będą mieli możliwość wziąć udział w Drodze Krzyżowej, adoracji krzyża, a także wysłuchać wielu katechez m.in. „Papież Franciszek wskazuje na Świętego Józefa jako obrońcę przed bezbożnym nihilizmem i dyktaturą relatywizmu” wygłoszoną przez ks. Piotra Górskiego.

Triduum zakończy się Mszą św. w intencji rodzin o godz. 6.30.

RIRM

drukuj