III Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej

Członkowie Żywego Różańca przeżywają dziś Dzień Modlitwy Różańcowej. W całej Polsce odbywają się nabożeństwa modlitewne oraz adoracje Najświętszego Sakramentu.

Ks. Szymon Mucha, Krajowy Moderator Żywego Różańca zachęca, aby w tym dniu, w Tygodniu Misyjnym, gromadzić się w kościołach parafialnych i dziękować Bogu za Dzieło Różańcowe w naszym kraju.

– Jest to dzieło, które jest duchowym zapleczem Kościoła i dlatego pomodlimy się o to, żeby się rozwijało, o umocnienie nas w tej modlitwie, żebyśmy również wytrwali. Żywy Różaniec w Polsce jest praktycznie w każdej parafii. Jest to szczególna formacja, bo spotykamy się na miesięcznych spotkaniach, ale właściwie każdego dnia bierzemy do ręki różaniec, tak jak prosi o to Matka Boża w Fatimie. Wypełniamy tą Jej prośbę. Zarazem modlimy się w intencjach, które podaje nam Ojciec Święty – są to podstawowe działania członków Żywego Różańca – tłumaczy ks. Szymon Mucha.

Jest to także dzień szczególnej modlitwy o beatyfikację założycielki Żywego Różańca, Sługi Bożej Pauliny Jaricot; jej proces beatyfikacyjny otworzono w 1930 roku.

Dzieło Żywego Różańca jest obecne w 144 krajach całego świata. W Polsce, w modlitwę włącza się około 2 miliony wiernych.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl