7 października – modlitwa różańcowa u granic Rzeczypospolitej

7 października, w Święto Matki Bożej Różańcowej, cała Polska zostanie otoczona modlitwą różańcową. W akcji „Różaniec do granic” udział wezmą wszystkie 22 diecezje położone przy granicach naszego kraju.

Celem akcji jest otoczenie Polski różańcem i wybłaganie u Boga nawrócenia Polaków, a także innych narodów. Modlitwa różańcowa na granicach jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie różańca, które wyraziła 140 lat temu w Gietrzwałdzie, a następnie w Fatimie.

Wydarzenie „Różaniec do granic” będzie nie tylko symbolicznym objęciem modlitwą całego kraju, ale też stanie się tak w rzeczywistości – wyznaczonych zostanie ok. 4 tys. specjalnych „Stref modlitwy” wzdłuż granic administracyjnych Polski. Tam 7 października o godz. 14.00, będzie można włączyć się w modlitwę.

Do udziału w akcji zachęca jeden z organizatorów, Lech Dokowicz.

7 października w Święto Matki Bożej Różańcowej zapraszamy Polaków, wszystkich ludzi dobrej woli, do tego żeby o godz. 11.00 nawiedzili jeden z 300 kościołów stacyjnych rozmieszczonych wokół granic Polski. Następnie po Mszy św. i nabożeństwie różańcowym udali się na grancie i tam w jednym czasie odmówili różaniec w intencji nawrócenia Polaków, jedności naszych rodaków, oraz w intencji nawrócenia i pokoju dla świata. Dla każdego człowieka, który chodzi z otwartymi oczami po tym świecie jest oczywiste, że jest on pełen problemów, niebezpieczeństw i zagrożeń. Ludzie wierzący na takie sytuacje odpowiadają modlitwą – podkreśla Lech Dokowicz.

Mapa kościołów stacyjnych jest już dostępna na stronie www.rozaniecdogranic.pl.

„Różaniec do granic” to inicjatywa fundacji Solo Dios Basta, która w ubiegłym roku zorganizowała Wielką Pokutę na Jasnej Górze.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM/TV Trwam News

drukuj