Zakończyły się zimowe warsztaty w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zakończyły się warsztaty dla młodzieży zatytułowane: „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”. Ich kolejna edycja odbędzie się w sierpniu.

Uczestnicy warsztatów wyjeżdżają z Torunia z bardzo ciekawymi doświadczeniami.

– Podobało mi się to, że były bardzo różnorodne zajęcia; to, że występowałam, śpiewałam w zespole. To też było takie super doświadczenie – mówiła Natalia, uczestniczka warsztatów.

– Było naprawdę świetnie. Najbardziej mi się podobała wizyta w telewizji, w radiu. W ogóle bardzo mnie fascynuje „życie” mediów – jak to wszystko działa: anteny, kamery – powiedział biorący udział w warsztatach Adam.

Rektor WSKSiM o. dr Zdzisław Klafka jest pod wielkim wrażeniem młodych ludzi, którzy gościli w Toruniu.

– Myślę, że nasza polska młodzież to jest wspaniała przyszłość. Młodzież, która potrafi się bawić, młodzież która potrafi się modlić, ale i młodzież, która też stawia wymagania. I muszę przyznać, że nieraz pytania młodzieży mnie ogromnie inspirowały, ale też radowały – że młodzież jest bardzo dociekliwa. I myślę, że po części daliśmy odpowiedź na ich pytania – powiedział po zakończeniu warsztatów o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Młodzi ludzie z całej Polski uczestniczyli w zajęciach prasowych, radiowych, telewizyjnych, informatyczno-multimedialnych, politologicznych, muzycznych, tanecznych i aktorskich.

Zimowe warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Kolejne – letnie –odbędą w sierpniu.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl