Zaproszenie wystosowane przez ks. kard. Gianfranco Ravasiego do społeczności WSKSiM

Watykan, 27 lutego 2013

Papieska Rada Kultury

Drogi Wielebny Ojcze Klafka,

Papieska Rada ds. Kultury i NeoStern Inc. (stowarzyszenie farmaceutyczne), podjęły wspólną inicjatywę, rozwijania badań, służących pogłębianiu świadomości i zrozumienia na temat kulturowego wpływu ogólnej medycyny regeneracyjnej i terapii za pomocą komórek macierzystych w szczególności. Wspomniani partnerzy zorganizowali już znaczącą konferencję, w listopadzie 2011, pod tytułem Nauka a przyszłość człowieka i kultury, a teraz skupiają się na projektach edukacyjnych, aby dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców.

Zwracam się obecnie do rektorów uniwersytetów katolickich pragnąc zaproponować wyjątkowe możliwości edukacyjne dla jednego lub dwóch spośród studentów waszej Uczelni, które – jak wierzę – mogą mieć duże znaczenie dla waszego Instytutu. Chciałbym Ojca poprosić o wyznaczenie tych osób spośród z waszego grona studentów, którzy  staną się „Studentami Ambasadorami” tej inicjatywy, zgodnie z wytycznymi, które możecie znaleźć w załączniku.

Wybrane osoby, zostałyby zaproszone, by przyjechać do Rzymu w dniach 11-13 kwietnia 2013 na naszą konferencję – Druga Międzynarodowa Konferencja Watykańska poświęcona komórkom macierzystym i medycynie regeneracyjnej – Fundamentalne zmiany w nauce i kulturze. Naszym celem jest, aby dzięki tej konferencji, zainspirować studentów uczelni katolickich w Stanach Zjednoczonych i Europie, by lepiej rozumieli zmiany społeczne w kontekście rozwoju nauki. Więcej informacji na temat konferencji zamieszczono na stronie: www.adultstemcellconference.org

Studenci przyjechaliby do nas do Watykanu na trzy dni eksperckiej prezentacji stanu wiedzy na temat komórek macierzystych, aby spotkać światowej sławy ekspertów i wysłuchać dyskusji na temat naukowych, kulturowych i etycznych następstw zastosowania komórek macierzystych. Studenci będą mieli szczególną możliwość zaprezentować się na forum 350 zaproszonych słuchaczy i dyskutować ze znakomitymi prelegentami konferencji, łącznie z laureatem Nagrody Nobla Panem Johnem Gurdonem.

Chociaż nasze możliwości finansowe są ograniczone, organizatorzy konferencji zapewniają miejsca zamieszkania w Rzymie podczas kwietniowej konferencji, ale uprzejmie proszą waszą Uczelnię lub uczestników o pokrycie kosztów podróży. Czekamy na potwierdzenie waszej chęci wzięcia udziału w tym programie w Boston College, aby omówić program  i inne szczegóły oraz odpowiedzieć na wszelkie pytania. Prosimy odpowiedzieć Papieskiej Radzie ds. Kultury, czy jesteście zainteresowani ta propozycją, pod adres: [email protected]  Następne wiadomości będą pochodzić z biura dra Robina Smitha, prezesa Fundacji Stem for life i zarządcy Fundacji Wiara i Wiedza.

Z poważaniem

Gianfranco Kard. Ravasi , Przewodniczący Papieskiej Rady Kultury

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl