Zakończyło się posiedzenie klubu PiS z udziałem premiera i prezesa PiS

Przygotowania do wyborów samorządowych oraz bieżące prace parlamentarne były tematami niespełna godzinnego posiedzenia klubu PiS, które zakończyło się we wtorek po godz. 20.00 w Sejmie. Podczas posiedzenia głos zabrali premier Mateusz Morawiecki oraz prezes partii Jarosław Kaczyński.

Przed posiedzeniem klubu rzecznik PiS Beata Mazurek poinformowała dziennikarzy, że omówione zostaną kwestie bieżące oraz plan działania partii w okresie przerwy wakacyjnej.

Podczas posiedzenia głos zabrali szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, premier Mateusz Morawiecki oraz prezes partii Jarosław Kaczyński.

Szef KPRM Michał Dworczyk poinformował, że spotkanie dotyczyło m.in. przygotowań do wyborów samorządowych.

„Rzeczywiście w tej chwili każdy polityk musi to przyznać, że zaczyna się długi maraton – najpierw wybory samorządowe, potem wyboru do PE, potem do parlamentu polskiego, a później prezydenckie. W związku z tym we wszystkich formacjach politycznych na pewno już się przygotowania rozpoczynają, w PiS również” – podkreślił Michał Dworczyk.

„Posłowie są zmobilizowani, zdeterminowani, żeby dobrze prezentować w zbliżających się wyborach program, a w tej chwili trwają ostatnie przygotowanie, żeby w kampanię wyborczą cały klub parlamentarny wszedł przygotowany” – dodał minister.

Również minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował po spotkaniu, że omówiono m.in. kwestie wyborów samorządowych oraz bieżącą pracę klubu parlamentarnego.

„Zbliżają się wakacje, ale te wakacje będą nie takie jak zwykle, bo będą pełne pracy. Powoli będzie rozpoczynała się kampania czy prekampania wyborcza i tutaj musimy być bardzo aktywni” – zaznaczył Andrzej Adamczyk.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl