PiS wygrywa w przedwyborczych sondażach

Prawo i Sprawiedliwość znów wygrywa w przedwyborczym sondażu. Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Estymator dla „Newsweeka”, Prawo i Sprawiedliwość z Solidarną Polską i Polską Razem może liczyć na 43 procentowe poparcie.

Według sondażu Estymator, Platforma Obywatelska może otrzymać 29 proc. głosów. Z kolei na trzecim miejscu plasuje się Paweł Kukiz z poparciem 9-ciu proc. badanych.

Inny sondaż, który pojawił się w tym tygodniu, przeprowadzony przez GFK daje PiS i Zjednoczonej Prawicy 47 proc. poparcie. Platforma w tym sondażu może cieszyć się głosami 30,3 proc. respondentów, a Pawła Kukiza popiera 10 proc. badanych.

Poseł Elżbieta Witek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, podkreśla, że wzrastające poparcie w sondażach to sygnał do jeszcze większej pracy.

– Oczywiście śledzimy te sondaże i one są ważne, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że przed nami jeszcze długa droga. W związku z tym musimy przekonywać jak największą liczbę obywateli do naszego programu, do osób, które promujemy – w tym pani prezes Beatę Szydło, na stanowisko premiera. Chcemy być jak najbliżej ludzi, słuchać ich i zawsze wkładamy coraz więcej pracy z naszej strony, aby przekonać ludzi, że program, który proponujemy, ta dobra zmiana, będzie służyła Polsce i Polakom – powiedziała poseł Elżbieta Witek.

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 25 października.

RIRM

drukuj