fot. PAP/Szymon Pulcyn

Zakończenie roku szkolnego

Po intensywnym zdobywaniu nowej wiedzy i rozwoju różnych umiejętności czas na odpoczynek – dziś kończy się rok szkolny 2023/2024. Uczniowie odbierają świadectwa i oficjalnie rozpoczynają wakacje. Jedni mają już dokładnie zaplanowany ten czas, a drudzy dają się ponieść przygodzie.

Rok szkolny i wyniki podsumowują uczniowie szkoły salezjańskiej z Wrocławia. Reporterowi Redakcji Informacyjnej Radia Maryja mówili też o planach na wakacyjny odpoczynek.

Rok szkolny oceniam bardzo dobrze. Dobrze się uczyłem. Teraz czekam do 3 lipca na wyniki z egzaminów – mówił absolwent szkoły podstawowej.

Jestem uczennicą klasy pierwszej liceum na profilu humanistycznym. Ten rok wspominam bardzo dobrze. Tak naprawdę nie cieszę się za bardzo, że są wakacje, bo bardzo lubię chodzić do szkoły i myślę, że w tym roku najlepiej mi poszedł język angielski. Rozwinęłam się, a poza tym jest to mój ulubiony przedmiot. Najlepszą ocenę mam z języka polskiego, bo mam szóstkę – zaznaczyła uczennica wrocławskiego liceum.

– To był dobry rok, a teraz mam dużo planów na wakacje – powiedział uczeń szkoły salezjańskiej z Wrocławia.

Resort edukacji podał, że kuratorzy zatwierdzili dotąd 16,5 tys. zorganizowanych wypoczynków letnich dla dzieci i młodzieży. Są to m.in. kolonie, półkolonie i obozy. Łącznie ma skorzystać z nich 703 tys. uczniów. Do szkół wrócą oni dopiero 2 września.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl