fot. pixabay.com

MEN: Kuratorzy zatwierdzili dotąd 16,5 tys. wyjazdów i półkolonii

Kuratorzy zatwierdzili dotąd 16,5 tys. zorganizowanych wypoczynków letnich dla dzieci i młodzieży: wyjazdów, kolonii, półkolonii i obozów. Łącznie ma skorzystać z nich 703 tys. uczniów – podało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Każdy organizator wypoczynku dla dzieci i młodzieży ma obowiązek zgłosić go do kuratorium na 21 dni przed terminem jego rozpoczęcia, a w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą – na 14 dni przed.

Z danych z bazy wypoczynku prowadzonej przez MEN wynika, że do kuratorów oświaty zgłoszono 20180 wypoczynków podczas tegorocznych wakacji. Zatwierdzonych zostało 16,5 tys. z nich. Na rozpatrzenie oczekuje 2731 wypoczynków, a 907 odesłano do korekty.

Wśród zatwierdzonych wypoczynków 15505 to obozy, kolonie i półkolonie w kraju. Zatwierdzonych zostało też 1037 wypoczynków organizowanych za granicą.

Jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne najczęstsze kierunki to: Bułgaria, Włochy, Hiszpania, Grecja, Chorwacja, Czechy, Słowacja, Czarnogóra i Cypr.

Jak podaje resort edukacji, liczba uczestników zatwierdzonych wypoczynków w kraju to 652,3 tys. dzieci i młodzieży, a wypoczynków za granicą – 50,9 tys.

Liczba zgłoszonych wypoczynków będzie wzrastać z czasem. W ubiegłym roku, w przeddzień rozpoczęcia wakacji, do bazy zgłoszono ok. 20 tys. wypoczynków, a pod koniec wakacji w basie wypoczynku było ponad 34,7 tys. zatwierdzonych wypoczynków.

Z myślą o rodzicach Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyło kilka lat temu publiczną internetową bazę danych o wypoczynku dzieci i młodzieży https://wypoczynek.men.gov.pl. Dzięki niej każdy może sprawdzić, czy organizator zgłosił turnus do kuratorium oświaty, na którego terenie ma siedzibę.

Kurator oświaty umieszcza w bazie wypoczynku tylko takie zgłoszenia, które spełniły wszystkie wymagania formalne określone przepisami prawa. Wypoczynek dla dzieci i młodzieży, który nie jest zamieszczony w bazie wypoczynku, jest organizowany nielegalnie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl