fot. PAP/Leszek Szymański

A. Macierewicz o decyzji TK w sprawie nowelizacji przepisów o NCBR: Przywraca nam poczucie praworządności, sprawiedliwości i niepodległości

Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję, która przywraca nam poczucie praworządności, sprawiedliwości i niepodległościpowiedział wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, Antoni Macierewicz. W ten sposób odniósł się do orzeczenia, które zapadło w tym tygodniu. Trybunał za niekonstytucyjną uznał nowelizację przepisów o NCBR ze stycznia bieżącego roku. Sędzia uzasadnił, że do głosowania w Sejmie nie dopuszczono wówczas dwóch posłów – Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. TK rozpoznał sprawę na wniosek prezydenta Andrzeja Dudy.

Do tej sytuacji w cotygodniowym felietonie „Głos Polski” odniósł się wiceprezes PiS, Antoni Macierewicz. Zwrócił uwagę, że niedopuszczenie posłów PiS przez koalicyjnego marszałka, Szymona Hołownię, do głosowań będzie miało poważne konsekwencje.

Otóż wszystkie ustawy podjęte wtedy, kiedy nie akceptowano tych dwóch posłów, gdy nie mogli brać udziału w decyzjach Sejmu, są nieważne. To ma fundamentalne znaczenie dla naszej przyszłości. To pokazuje, jak rzeczywiście wygląda sprawiedliwość i jak trafnie i praworządnie podejmował decyzje prezydent Duda. To przecież on to rozstrzygnął, a próbowano poddawać to w wątpliwość – wskazał polityk PiS.

Trybunał – w ocenie Antoniego Macierewicza – pokazał, że nie można tolerować oszustwa i manipulacji, którymi posługują się obecnie rządzący.  Na rozpatrzenie w TK czekają kolejne wnioski prezydenta Andrzeja Dudy o zbadanie uchwalonych ustaw. Część konstytucjonalistów podpowiada koalicji rządzącej, aby nie publikowała rozstrzygnięć Trybunału. Jednak taki krok – zdaniem innych prawników – pogłębi chaos prawny w naszym kraju.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl