Zakończenie diec. procesu beatyfikacyjnego ks. bp. Szelążka

Dziś w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Toruniu odbędzie uroczystość zakończenia procesu beatyfikacyjnego na etapie diecezjalnym Sługi Bożego Adolfa Piotra Szelążka.

O godz. 15.00 odbędzie się modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po niej rozpocznie się uroczysta sesja zamknięcia procesu beatyfikacyjnego.

O godz. 16.00 Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Andrzej Suski, ordynariusz diecezji toruńskiej.

naszdziennik.pl/RIRM

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego Adolfa Piotra Szelążka

Boże, Ojcze Wszechmogący, który obdarzyłeś sługę swego Biskupa Adolfa Piotra pełnią Chrystusowego kapłaństwa, mądrością w służbie Kościołowi, dobrocią serca wobec ubogich i pokrzywdzonych oraz ukochaniem drogi duchowego dziecięctwa, spraw, abyśmy wsparci jego przykładem stale wzrastali w wierze oraz w miłości Boga i bliźniego.

Pozwól nam cieszyć się Jego chwałą w niebie i udziel łask, o które Cię za jego przyczyną z pokorą i ufnością prosimy. Amen.

Za zgodą Kurii Diecezjalnej w Toruniu

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl