fot. PAP/Rafał Guz

Zainaugurowano projekt „Aktywni plus”

Zwiększenie zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami najbardziej narażonych na wykluczenie społeczne – to cel zainaugurowanego dziś projektu „Aktywni plus”. Za jego realizację odpowiedzialny jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Projekt „Aktywni plus” obejmuje trzy programy ukierunkowane na aktywizację zawodową niepełnosprawnych. Pierwszy z nich to „Absolwent”, czyli wsparcie dla osób z wyższym wykształceniem w planowaniu i wdrożeniu ścieżki kariery zawodowej. Kolejny program, czyli „Stabilne zatrudnienie”, zakłada podjęcie zatrudnienia przez niepełnosprawnych w instytucjach publicznych oraz skierowanie na staże zawodowe w administracji rządowej. Ostatni program „Praca – Integracja” ma na celu zniwelowanie barier technicznych uniemożliwiających zatrudnienie osób z niepełnosprawnością.

W sumie łączna wartość projektu „Aktywni plus” to 35,3 mln zł. Patronat nad inicjatywą objął m. in. Krzysztof Michałkiewicz, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

– Ten nowy program ma iść w kierunku zwiększenia szans na dobre i stabilne miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych. Cieszę się, że mamy wśród nas prezesa jednej z największych spółek energetycznych Enea, który z otwartością włączył się w nasz program i chce w nim uczestniczyć – mówił Krzysztof Michałkiewicz.

Ważną częścią projektu jest właśnie podpisanie dziś porozumienie z Grupą Enea. Firma zyska nowych wykwalifikowanych pracowników, a jednocześnie pomoże niepełnosprawnym w aktywizacji zawodowej.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl