fot. flickr.com

Zagrożenie terrorystyczne w basenie Morza Śródziemnego

Turyści wypoczywający w krajach basenu Morza Śródziemnego mogą być celem organizacji terrorystycznej Państwa Islamskiego – takie ostrzeżenie podaje  hiszpański dziennik „La Razon”, powołując się na źródła związane z tą organizacją.

Na ataki szczególnie narażone są Hiszpania, Grecja, Turcja, Maroko i Tunezja. Madrycka gazeta „La Razon” powołuje się na wydawany przez dżihadystów związanych z ISIS periodyk „An-Naba”.

Według niego w pięciu krajach basenu Morza Śródziemnego podczas tegorocznego sezonu wakacyjnego istnieje ryzyko przeprowadzenia ataków przeciwko turystom. Cytowane przez „La Razon” dżihadystyczne pismo twierdzi, że jednym z potencjalnych celów ataku na terytorium Hiszpanii są Wyspy Kanaryjskie. Dżihadyści informują, że ataki te mogą skutkować ofiarami śmiertelnymi i uwięzieniem zakładników.

W maju „An-Naba” informowała o wezwaniach tzw. Państwa Islamskiego do przeprowadzenia „szybkich i skutecznych” zamachów przeciwko chrześcijanom oraz ich świątyniom.

„ISIS stworzyło specjalną komórkę odpowiedzialną za działania na terenie Europy. Chrześcijańskie miejsca kultu religijnego są celem priorytetowym” – pisał wówczas „La Razon”, powołując się na dżihadystyczny periodyk.

W kwietniu hiszpańska policja zatrzymała dwóch Marokańczyków rezydujących w Sewilli, podejrzanych o próbę przeprowadzenia zamachu bombowego na procesję w Wielkim Tygodniu w tym mieście. Według śledczych obaj mieli związki z tzw. Państwem Islamskim.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl