fot. PAP/EPA

W katedrze Notre Dame sprawowana dziś będzie pierwsza Msza św. od czasu pożaru

Dziś wieczorem, pierwszy raz od dwóch miesięcy, w katedrze Notre Dame będzie sprawowana Msza święta. Będzie jej przewodniczył arcybiskup Paryża.

15 kwietnia Katedra Notre Dame – symbol Paryża, Francji i chrześcijańskiej Europy – stanęła w ogniu. Pożar strawił część dachu, zniszczył iglicę i część sklepienia świątyni. Od tego czasu w świątyni nie były sprawowane Eucharystie. Nabożeństwa zwyczajowo sprawowane w katedrze oraz adoracja korony cierniowej Jezusa Chrystusa i innych relikwii Męki Pańskiej zostały przeniesione do kościoła św. Germana koło Luwru. Większe uroczyści odbywają się w kościele św. Sulpicjusza w Dzielnicy Łacińskiej.

Dzisiaj wieczorem w rocznicę poświęcenia odbędzie się pierwsza Msza św. po pożarze. Będzie jej przewodniczył arcybiskup Paryża ks. abp Michel Aupetit.

Ze względów bezpieczeństwa, wspólnie z nim będzie się mogło modlić zaledwie 30 osób. Msza będzie transmitowana przez katolicką telewizję KTO.

Gdy tylko pozwolą na to warunki bezpieczeństwa, na placu przed katedrą zostanie urządzona kaplica z kopią czczonej w tej świątyni figury Matki Bożej, gdzie czekać będą także kapłani gotowi służyć rozmową i sakramentem pojednania.

TV Trwam News/RIRM

drukuj