fot. pixabay.com

Zagrożenia związane z polityką klimatyczną

Europoseł Jadwiga Wiśniewska podkreśliła, że polityka klimatyczna ma sens wtedy, gdy nie powoduje m.in. ubóstwa energetycznego. W ocenie poseł do PE transformacja energetyczna będzie dla nas dużym wyzwaniem. Wskazała, że muszą temu towarzyszyć odpowiednie środki.

Komisja Europejska przedstawi dziś pakiet propozycji legislacyjnych dotyczących strategii osiągnięcia neutralności klimatycznej przez UE do 2050 r.

Kraje Wspólnoty czekają na szczegóły. Europoseł Jadwiga Wiśniewska od początku podkreślała, że transformacja musi być sprawiedliwa.

– Uważamy, że polityka klimatyczna ma sens tylko wtedy, kiedy nie powoduje ubóstwa energetycznego, pogorszenia sytuacji ekonomicznej ludzi. Uważamy, iż może być szansą wtedy, gdy jest prowadzona w sposób rozważny i rozsądny – powiedziała Jadwiga Wiśniewska.

Polityk dodała, że w ramach polityki klimatycznej muszą zostać wzięte też pod uwagę miksy energetyczne państw członkowskich. W tym kontekście zauważyła, że Polska powinna otrzymać większe środki na transformację.

Szefowa KE, Ursula von der Leyen, na łamach włoskiej prasy zdradziła kilka szczegółów unijnej polityki klimatycznej.

W ramach funduszu społecznego ma być przewidziane wsparcie rodzinom o niskim dochodzie. Będą to środki na mobilność i ogrzewanie domów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl