fot. jadwigawisniewska.pl

[TYLKO U NAS] Poseł J. Wiśniewska: Chcemy być w Unii Europejskiej traktowani podmiotowo, a nie przedmiotowo

My chcemy silnej Polski w silnej Unii Europejskiej. Wiemy, że przynależność do Unii Europejskiej jest dzisiaj wymogiem polskiego patriotyzmu, ale chcemy być w Unii Europejskiej traktowani podmiotowo, a nie przedmiotowo – wskazała europoseł Jadwiga Wiśniewska z Prawa i Sprawiedliwości we wtorkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Europoseł Jadwiga Wiśniewska skomentowała niedawne słowa Grzegorza Schetyny, który twierdził m.in., że gdyby Polska dzisiaj chciała dołączyć do Unii Europejskiej, to nie zostałaby przyjęta.

– To jest skandaliczna wypowiedź pana Grzegorza Schetyny, wskazująca po raz kolejny, że jest w stanie rozgrywać wszystkimi metodami, żeby obniżyć zaufanie Polaków do Unii Europejskiej. Dziś poziom zaufania w stosunku do Unii Europejskiej naszych obywateli sięga 90 procent. Takie wypowiedzi Grzegorza Schetyny mają powiedzieć Polakom: „nie możecie wybierać w wyborach parlamentarnych partii politycznych zgodnie ze swoimi przekonaniami, ponieważ my uznamy, jeśli nie wybierzecie nas, że to jest niedemokratyczne i niewłaściwe” – powiedziała gość Radia Maryja.

Prawo i Sprawiedliwość, idąc do wyborów parlamentarnych, umówiło się z Polakami na reformę systemu sądowniczego – wskazała poseł do PE.

– Niestety bardzo często funkcjonowała opinia, że wymiar sprawiedliwości w Polsce był słaby wobec silnych. Te tendencje należy absolutnie odwrócić. Prawo i Sprawiedliwość jest partią eurorealistyczną. My chcemy silnej Polski w silnej Unii Europejskiej. Wiemy, że przynależność do Unii Europejskiej jest dzisiaj wymogiem polskiego patriotyzmu, ale chcemy być w Unii Europejskiej traktowani podmiotowo, a nie przedmiotowo. Politycy związani z Platformą w Parlamencie Europejskim albo pomagają założyć marynarkę panu Junckerowi, albo siedzą milcząc w Komisji Europejskiej, tak jak pani Elżbieta Bieńkowska – stwierdziła europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Gość „Aktualności dnia” skomentowała także udział takich polityków jak Donald Tusk czy Frans Timmermans w polskiej kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

– Ci panowie łamią zasadę neutralności politycznej, która jest obowiązkiem każdego wysokiego urzędnika unijnego, więc pan Timmermans i pan Tusk, który wzywa do przestrzegania zasad, sam w sposób publiczny, jawny i oczywisty te zasady łamie. Takie zachowanie jest niezgodne z zapisami traktatowymi, z kodeksem postępowania wysokich urzędników unijnych i jest zwyczajnie nieetyczne. Widzimy więc tutaj, że to zaangażowanie jest też takim dowodem, że ci panowie obawiają się, że nurt lewicowo-liberalny może w Polsce przegrać – powiedziała europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem europoseł Jadwigi Wiśniewskiej można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl