J. Wiśniewska: Lewactwo rozsypało się w instytucjach unijnych i pchało do przodu swoją lewicową agendę. 9 czerwca musimy pójść na wybory i opowiedzieć się po stronie wartości

Od tych wyborów zależy, co będzie dalej z Europą. Czy będzie to wspólnota ojczyzn, czy Unia Europejska bez ojczyzn; czy to będzie Unia wartości, czy Unia bez wartości? Jak patrzę na ostatnie 10 lat, to lewactwo rozsypało się w instytucjach unijnych i pchało do przodu swoją lewicową agendę. 9 czerwca musimy wszyscy pójść na wybory, żeby opowiedzieć się po stronie wartości, bo to na wartościach Unia Europejska została zbudowana. Dziś ojcowie założyciele UE są kandydatami na ołtarze, a przez lata instytucje unijne robiły wszystko, żeby odciąć się od dziedzictwa chrześcijańskiego – powiedziała Jadwiga Wiśniewska, poseł do Parlamentu Europejskiego, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

9 czerwca 2024 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego [czytaj więcej].  Gość Radia Maryja zwróciła uwagę, że zbliżające się wybory są ogromnie ważne dla Polski, ale również dla całej Europy.

Od tych wyborów zależy, co będzie dalej z Europą. Czy będzie to wspólnota ojczyzn, czy Unia Europejska bez ojczyzn; czy to będzie Unia wartości, czy UE bez wartości? Jak patrzę na ostatnie 10 lat, to lewactwo rozsypało się w instytucjach unijnych i pchało do przodu swoją lewicową agendę. 9 czerwca musimy wszyscy pójść na wybory, żeby opowiedzieć się po stronie wartości, bo to na wartościach Unia Europejska została zbudowana. Dziś ojcowie założyciele UE są kandydatami na ołtarze, a przez lata instytucje unijne robiły wszystko, żeby odciąć się od dziedzictwa chrześcijańskiego – wyjaśniła Jadwiga Wiśniewska.

Gość Radia Maryja zwróciła uwagę, że w ostatniej rezolucji podejmowanej na sesji plenarnej kończącej tę kadencję PE przegłosowano, że zabijanie nienarodzonych dzieci ma stać się prawem człowieka.

To jest ostatni dzwonek. Dziecko przed urodzeniem ma prawo do leczenia, ma prawo do dziedziczenia. A oni chcieliby odebrać człowiekowi prawo do życia, dlatego te wybory są niezwykle ważne. Jeśli będziemy spolegliwi, leniwi, nie policzymy się 9 czerwca, to już będzie Europa bez wartości chrześcijańskich. To już będzie Europa, w której nie tylko relatywizuje się pojęcie płci. Będzie się mówiło, że płeć ma podłoże społeczno-kulturowe, a nie jest genetycznym faktem (…), będzie promocja gender – zaznaczyła polityk.

Dodała, że Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy stoją na straży suwerenności państw narodowych i nieingerowania w przynależne kompetencje państw członkowskich.

Proszę zobaczyć, jak zachował się prezydent Trzaskowski w Warszawie, który w rozporządzeniu czy w swoim zarządzeniu stwierdza, że trzeba usuwać krzyże i znaki wiary. Dożyliśmy czasów, że prezydent stolicy Polski mówi o usuwaniu krzyży. Dziś trzeba bronić krzyża i wartości, i mieć głęboką świadomość, że nic o nas bez nas. Aby szerzyło się zło, wystarczy, żeby dobrzy ludzie nic nie robili, a przecież nie ma większej aspiracji niż to, żeby być dobrym człowiekiem. Dlatego wszyscy dobrzy ludzie i ci, którzy chcą czynić dobrze, powinni pójść na wybory i policzyć się przy urnach – podkreśliła.

Jadwiga Wiśniewska odwołała się również do szkodliwych zapisów, jakie znajdują się w konwencji stambulskiej.

W tej konwencji stygmatyzuje się rodzinę, wskazuje się, że rodzina jest źródłem przemocy, że tradycja i religia są źródłem przemocy. Przecież nasza religia jest religią miłości. Mamy do czynienia z odwracaniem pojęć, z zohydzaniem tradycji i religii. Musimy mieć świadomość, że oni się nie zatrzymają, dlatego wszyscy musimy być dziś absolutnie niezwykle aktywni i świadomi, że jest to lewicowy zamach, który chcą przeprowadzić na naszą europejską, chrześcijańską tożsamość – oceniła polityk.

Poseł do Parlamentu Europejskiego wielokrotnie podkreśliła, że zbliżające się wybory wyznaczą przyszłość Europy i Polski.

Musimy postawić tamę kłamstwu, zawłaszczaniu naszych sumień, naszej odwagi. Oni chcieliby, żebyśmy się bali i nie nazywali spraw po imieniu – dodała gość Radia Maryja.

Całą rozmowę z Jadwigą Wiśniewską można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl