fot. pl.wikipedia.org

Zachodniopomorskie: Próba włamania do biura posła PiS

Do biura posła PiS Michała Jacha w Gryficach (Zachodniopomorskie) próbowano się włamać – powiedziała PAP w czwartek wieczorem jego asystentka Katarzyna Dyczyńska. Według niej, drzwi do biura zostały zablokowane, widoczne są też na nich próby podważenia.

W czwartek mieliśmy odbyć spotkanie w biurze posła Jacha w Gryficach, ale przy próbie wejścia do biura okazało się, że nie da się otworzyć drzwi” – powiedziała Katarzyna Dyczyńska.

Zauważyliśmy, że futryna drzwi jest poobijana, a na dole widoczne są ślady próby ich podważenia” – podkreśliła.

Katarzyna Dyczyńska powiedziała także, że sprawa została zgłoszona policji; na miejscu pracowali w momencie rozmowy z PAP technicy policyjni.

Według asystentki, ślady na drzwiach świadczą o próbie włamania do biura Jacha. Być może sprawcy chodziło o dokumenty, które się tam znajdują – uważa Katarzyna Dyczyńska.

Rzecznik prasowy policji w Gryficach podkomisarz Zbigniew Frąckiewicz potwierdził PAP, że policjanci pracują na miejscu. Ze wstępnych informacji wynika, że nie doszło do włamania do biura i jego penetracji – powiedział. Jak dodał, funkcjonariusze prowadzą na razie czynności pod kątem uszkodzenia mienia.

 

PAP/RIRM

drukuj