fot. PAP/EPA

Zabici i ranni po rosyjskim ostrzale obwodu charkowskiego

W obwodzie charkowskim w ciągu minionej doby zginęły dwie osoby, a w obwodzie donieckim wiadomo o jednej ofierze śmiertelnej rosyjskich ostrzałów – powiadomiły lokalne władze. Pod Krzywym Rogiem odłamki zestrzelonego pocisku uszkodziły siedzibę przedsiębiorstwa.

Ponad 22 miejscowości w obwodzie charkowskim ostrzeliwały wojska rosyjskie w ciągu minionej doby. Zginęły dwie starsze kobiety, a 33-letni mężczyzna został ranny – powiadomił szef władz obwodu, Ołeh Syniehubow.

W Kupiańsku rosyjskie pociski zniszczyły szereg obiektów infrastruktury cywilnej, w tym domy prywatne i zabudowania.

W obwodzie donieckim w sobotę odnaleziono ciało jednej osoby, która zginęła w wyniku wcześniejszych ataków w miejscowości Perejizne.

W sobotę wieczorem Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na obwód dniepropietrowski. Media informowały o odgłosach eksplozji, które było słychać w Krzywym Rogu. W niedzielę władze uściśliły, że zestrzelona rakieta uszkodziła obiekt należący do jednego z przedsiębiorstw w rejonie (powiecie) krzyworoskim. Z ciężkiej artylerii ostrzeliwany był w sobotę Nikopol w obwodzie dniepropietrowskim.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl