fot. PAP/Paweł Supernak

Z. Ziobro: Zabezpieczono blisko 1,3 mld zł pochodzących głównie z narkobiznesu

Blisko 1 mld 300 mln zł, pochodzące głównie z narkobiznesu, to kwota, jaką udało się zabezpieczyć dzięki działaniom prokuratury i policji. O sprawie poinformował na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny. 

Zbigniew Ziobro mówił, że to duży sukces polskich służb – sukces do tej pory bez precedensu, jeśli chodzi o skalę sprawy.

– Dzięki współpracy międzynarodowej i profesjonalnym działaniom wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej oraz Centralnego Biura Śledczego – nadzorowanego przez komendanta głównego Policji – udało się doprowadzić do zabezpieczenia ogromnej sumy pieniędzy, co do której zachodzi podejrzenie, że pochodzi z przestępstwa, a konkretnie w dużym stopniu z narkobiznesu, kwoty blisko 1 mld 300 mln zł, która była przedmiotem obrotu i prania w niewielkim banku w jednej z miejscowości na terenie Polski – powiedział Prokurator Generalny.

Minister sprawiedliwości poinformował też, że zabezpieczona kwota jest przedmiotem dalszego działania procesowego, które – niewykluczone – zakończy się orzeczeniem o przepadku tej sumy na rzecz Skarbu Państwa.

Przestępcy ponieśli bardzo ciężką porażkę – zaznaczył Zbigniew Ziobro. A to wszystko – jak mówił – dzięki temu, że Polska nie jest już ,,państwem teoretycznym”.

RIRM/TV Trwam News

drukuj