fot. PAP/Piotr Polak

Z. Ziobro: Suwerenna Polska chce powołania zespołu parlamentarnego ws. rządów Tuska

Suwerenna Polska złoży wniosek o powołanie zespołu parlamentarnego, aby wyjaśnić, dlaczego po objęciu przez Donalda Tuska rządów „kryminalno-korupcyjne sprawy bliskich jego ludzi są zamiatane pod dywan” – poinformował w poniedziałek lider Solidarnej Polski, b. szef Ministerstwa Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

„Suwerenna Polska złoży wniosek o powołanie zespołu parlamentarnego, aby wyjaśnić, dlaczego po objęciu przez Tuska rządów kryminalno-korupcyjne sprawy bliskich jego ludzi są zamiatane pod dywan” – napisał w poniedziałek Zbigniew Ziobro na portalu X.

https://x.com/ZiobroPL/status/1794997370075095451

Dodał, że gdy był Prokuratorem Generalnym odkryto, że „Polska ma prawdziwą rodzinę Soprano”. Według niego znajdują się tam „bliscy” Donalda Tuska.

„Minister jego rządu, przyjaciel Sławomir Nowak, oskarżony o przyjęcie ponad 5 mln zł łapówek. Włodzimierz Karpiński, minister – nomen omen – skarbu w jego rządzie, podejrzany o przyjęcie prawie 5 mln zł łapówek” – napisał Zbigniew Ziobro.

Wymienił też b. marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, „któremu prokuratura postanowiła zarzucić udział w procederze korupcji i oszustw na kwotę 1,5 mln zł.” oraz b. sekretarza generalnego PO Stanisława Gawłowskiego „oskarżonego o wzięcie ok. 730 tys. zł łapówek”.

„A »rodzina« Tuska ma jeszcze wielu innych umoczonych członków… Dlatego kryje swoich, a w zemście atakuje wydatki Funduszu Sprawiedliwości na szpitale, strażaków, klinikę Budzik czy ośrodek pomocy dla matek i dzieci budowany przez Fundację Profeto. Ale nie uda mu się wyciszyć »rodzinnych« afer” – oświadczył polityk.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl