fot. pixabay.com

Z początkiem września rozpocznie się obowiązkowy Powszechny Spis Rolny

1 września rozpocznie się Powszechny Spis Rolny. Jego wyniki pokażą urzędnikom, w jakim stanie są polskie gospodarstwa oraz cały sektor rolny.

Poprzednie takie badanie odbyło się 10 lat temu. W tym czasie na wieś trafiły miliardy złotych w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.

Spis jest obowiązkowy. Gospodarze mogą wybrać, w jaki sposób chcą przekazać m.in. informacje na temat powierzchni gruntów, liczby zwierząt czy upraw rolnych.

Marek Wojciechowski zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie zachęca do skorzystania z kanału internetowego.

– Będą 3 metody spisu. Pierwszy i najważniejszy zaczynający się 1 września i trwający do 16 września. To spis rolny internetowy, tzw. samospis. Rolnicy będą mogli wejść na stronę internetową Głównego Urzędu Statystycznego i dokonać samospisu. Zachęcam bardzo do tej właśnie metody, bo jest ona szybka, bezpieczna i wydaje mi się najbardziej korzystna dla rolników. Kolejną metodą jest metoda przez telefon, czyli rachmistrz będzie dzwonił do rolnika i pozyskiwał odpowiednie dane. Trzeci rodzaj spisu to oczywiście wizyta rachmistrza spisowego w gospodarstwie rolnym – wyjaśnił zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie.

Powszechny Spis Rolny potrwa do 30 listopada tego roku. Za jego przeprowadzenie odpowiada Główny Urząd Statystyczny.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl