fot. PAP/Jakub Kamiński

Premier M. Morawiecki rozmawia w Brukseli na temat środków, które trafią w latach 2021 – 2027 do Polski

Premier Mateusz Morawiecki rozmawia w Brukseli na temat przyszłego budżetu UE i środków, które trafią w latach 2021–2027 do Polski. Rolnictwo jest dla nas jednym z kluczowych obszarów, nad którym negocjujemy – powiedział polski premier na konferencji poprzedzającej spotkanie.

Rozmowy dotyczą m.in. wspólnej polityki rolnej, dopłat dla rolników oraz programu rozwoju obszarów wiejskich.

– Kilka tygodni temu spotkałem się z Philem Hoganem w Rzeszowie. Dyskutowaliśmy o sprawach związanych ze Wspólną Polityką Rolną. Mogę powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze, aby ten budżet był jeszcze lepszy dla Polski niż wcześniej sobie zakładaliśmy. W kolejnych latach (2021-2027) główne elementy budżetu dla rolnictwa będą korzystne. Zdecydowanie bardziej korzystne niż to, co KE przedstawiła 11 miesięcy temu jako pierwsze propozycje dla krajów członkowskich – wskazał Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek rano premier Polski spotka się z komisarzem ds. budżetu Güntherem Oettingerem. Mateusz Morawiecki podkreślił, że jesteśmy na dobrej drodze, żeby wynegocjować jak najlepszy budżet dla polityki strukturalnej, czyli infrastrukturę drogową, kolejową, ale również na projekty związane ze służbą zdrowia.

Ostatecznie o kształcie nowego siedmioletniego budżetu UE zdecyduje nowa KE, która zostanie wybrana po majowych wyborach.

RIRM

drukuj