fot. facebook.com/FundacjaMalychStopek

Z Fundacji Małych Stópek do Lwowa. Ks. T. Kancelarczyk: Do szpitala św. Mikołaja trafią cenne artykuły medyczne przeznaczone dla najmniejszych dzieci

Spod Fundacji Małych Stópek ze Szczecina wyruszył w środę na Ukrainę transport o wartości 200 tys. złotych. Zawiera m.in. środki opatrunkowe, zestawy do przetaczania krwi w warunkach polowych, cewniki dla noworodków oraz żywność. Pomoc zostanie przekazana do szpitala św. Mikołaja we Lwowie oraz dla ukraińskich żołnierzy. Przekazanie darów koordynuje bezpośrednio ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji.

Fundacja Małych Stópek wysyła kolejne transporty z pomocą humanitarną na rzecz mieszkańców Ukrainy. Dary trafiają w piątek na oddział neonatologiczny szpitala św. Mikołaja we Lwowie. To odpowiedź na apel jednego z tamtejszych lekarzy. W lwowskim szpitalu brakuje leków.

– Osobiście zawiozę jutro dary do szpitala we Lwowie. Trafią tam cenne artykuły medyczne przeznaczone dla najmniejszych dzieci (…). Fundacja Małych Stópek na co dzień pomaga małym dzieciom, kobietom w ciąży. Prośba o pomoc wypłynęła wprost ze szpitala św. Mikołaja (…). Zbieramy fundusze na różne rzeczy. Nie tylko na artykuły medyczne. Na Ukrainę wysłaliśmy też żywność dla małych dzieci (dużo kazek, mleka) oraz dla dorosłych (trwałe produkty w puszkach i słoikach). Ważne jest dla nas, by robić zbiórkę dla dzieci na Ukrainie – mówi Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Wraz z transportem humanitarnym za naszą wschodnią granicę trafi dziś także dzwon „Głos Nienarodzonych”. Zostanie umieszczony w parafii pw. św. Jana Pawła II we Lwowie – obok miejsca, gdzie w 2001 r. przebywał Papież Polak.

– Ktoś powie: A komu potrzebny jest taki dzwon? On ma bardzo ważne znaczenie duchowe (…). Jest potrzebny, aby wzywać do nawrócenia w temacie wartości życia. Z jednej strony chcemy na Ukrainie pokoju, a z drugiej strony wiemy, że tam wojna już dawno trwa – to wojna z nienarodzonymi. Ukrainie, Rosji, Polsce, Europie, światu potrzebne jest nawrócenie do wartości życia – podkreśla kapłan.

radiomaryja.pl/RIRM

drukuj